Меню сайту
Поділитися у:
Дані авторизації
Вітаємо Вас, Гість

Зарєструватися

Увійти


IP-адреса:
44.200.182.101

Інтернет браузер:
, ver.:
Ми в соціальних мережах:
   
3D пошук за тегами
Пошук по сайту
Календар
Сьогодні П'ятниця,
29.03.2024, 08:48
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Мапа НПЦ України
Інтерактивна карта навчально-практичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти України
Корисні посилання
Сайти пошуку роботи
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Міжнародна співпраця

Історична довідка

Історична довідка

 

 Навесні 1991 року делегація меммінгенського Клубу "левів" побувала у Чернігові і вже протягом наступних двох років була закладена основа взаємовідносин у сферах медицини, освіти та культури.
 В подальшому контакти між установами, організаціями та громадянами міст розширювалися і наповнювалися конкретним змістом. У травні 1997 року під час проведення Днів міста Меммінген в Чернігові була підписана угода про дружбу та співробітництво між містами.
Контакти в галузі медицини започатковані у 1991 році. Все почалося з гуманітарної допомоги, а потім - показові операції німецьких хірургів в Чернігові, стажування лікарів другої міської лікарні в Меммінген, наукові медичні конференції, придбання в Німеччині медичного транспорту для лікувальних закладів Чернігова.
 За 13 років співпраці з німецьким союзом захисту дітей кілька сотень дітей Чернігова та області побували на оздоровленні в Меммінген, відчули гостинність жителів міста, вдосконалили свої знання з німецької мови, історії, культури Німеччини.
 Багатогранна палітра культурних та мистецьких зв'язків Чернігова і Меммінгена - обмін аматорськими та професійними колективами, виставки художників, спільна постановка опер, участь в різноманітних святах і урочистостях як в Німеччині, так і в Україні.
 Найбільш яскравим прикладом багатогранних стосунків освітян є співпраця ВПУ-15 з професійними навчальними закладами Меммінгена, результатом якої є створення в Чернігові центрів з підготовки фахівців в сферах підприємницької діяльності та автосервісу.

 

 

 

 

Нововведення


 Співробітництво Вищого професійного училища № 15 з німецькими навчальними центрами почалося з поїздки в листопаді 1993 року директора училища до Меммінгена на ярмарку професій, де він познайомився з німецькими колегами, відвідав меммінгенський освітній центр ім. Кольпинга, який запропонував йому співпрацювати. Тієї ж зими на навчання до Німеччини поїхала викладач училища, і уже з вересня 1994-го року в закладі було відкрито нову спеціальність "Секретар-референт".
 Після відвідання училища в 1995 році бургомістр Меммінгена Іво Хольцінгер виявив бажання допомагати учбовому закладу. Тоді ВПУ-15 отримало клас електронної обробки даних на 10 комп'ютерів, наступна група викладачів училища отримала кваліфікацію у навчальному центрі ім. Кольпінга, що дало можливість відкрити ще одну спеціальність "Обслуговування оргтехніки". Пізніше ВПУ-15 взяло участь у спільному проекті "Трансформ", в рамках якого в училищі створено "Навчально-тренувальний центр з підготовки фахівців для підприємницької діяльності", який згодом увійшов до Асоціації навчально-тренувальних фірм України "Централь".
 З 1997 року училище відкриває новий напрямок: "Комерційна діяльність" , в рамках якого за технологіями навчальних центрів Німеччини готуються спеціалісти за двома спеціальностями: "Менеджер офісу" і "Секретар-референт". В училищі за допомогою німецьких колег обладнано два кабінети: офіс-менеджмента, де учні мають змогу отримати теоретичні і практичні знання для роботи в секретаріаті, канцелярії та відділі кадрів, а також кабінет комерційної діяльності, де студенти проходять тренування з організації закупівель, продажів, бухгалтерії і ведення складського обліку. Всі викладачі навчально-тренувального центру пройшли стажування в Німеччині.
 Паралельно отримує розвиток інший напрямок - автосправа. Директор училища, будучи на нараді в Німеччині у 1995 році, познайомився з директором професійної школи з автосправи ім. Бірвіта, стосунки з якою перейшли в практичне русло. У 1997 році до Німеччини їде перша делегація майстрів з навчання цієї професії, які практикуються на німецькому підприємстві "Автоштоль", а в 1999 році відкривається нова спеціальність "Слюсар з ремонту автомобіля" , за якою зараз щорічно випускається 90 спеціалістів. У 1997 році представники чернігівського ВПУ-15 разом з колегами з вищих училищ Чернігова, Ніжина і Прилук побували в Меммінгені, де взяли участь у нараді учбових закладів, які беруть участь у цьому співробітництві. Там обговорювались навчальні технології у сферах комерції, автосервісу і сантехніки. Тоді виникла ідея відкрити у ВПУ-15 спеціальності у сфері реклами, і у 1998 році викладачі училища навчаються у Німеччині технологіям викладання рекламного менеджменту, а з 2003 -го в училищі відкривається спеціальність "Оформлення вітрин", а з нинішнього навчального року - "Графічний дизайн".
 Фінансування діяльності Навчально-тренувального центру училища відбувається таким чином: Центр подає на розгляд німецьким партнерам свою концепцію бачення співробітництва, яка розглядається в уряді земель, де й приймається рішення щодо фінансування, виділяються відповідні кошти. Таким чином з'явилась можливість відкрити в училищі вищеназвані спеціальності, обучити персонал європейським технологіям викладання. Крім того, німецькі партнери подарували Центру кілька комп'ютерів, лазерних принтерів, сканери, тренувальні стенди для автомайстерень, наочні засоби та інше устаткування для учбово-виробничих майстерень і кабінетів училища.

 

 

 

 

Результати


 За допомогою німецьких партнерів з міста-побратима у Чернігова з'явилась можливість відкрити кілька сучасних затребуваних спеціальностей, що значно покращило ситуацію на ринку праці, надало додаткові можливості працевлаштування молоді міста. За ці роки понад 500 молодих людей отримали спеціальності секретарів-референтів, офіс-менеджерів, комерсантів, стільки ж - слюсарів з ремонту автомобілів.
 90 відсотків випускників училища працевлаштовані в Чернігові, Києві та інших містах і областях України. Причому попит на випускників цього учбового закладу достатньо високий - частина учнів працевлаштовуються уже під час навчання, багатьох підприємства і організації запрошують на роботу і чекають, поки вони закінчать навчання. Випускники училища конкурентноздатні на ринку праці, адже багато приватних фірм, організацій, підприємств при виборі спеціалістів надають перевагу саме їм. Зараз випускники училища працюють у банках, супермаркетах, рекламних агентствах, в службах маркетингу великих підприємств, їх із задоволенням беруть в апарати органів влади.

23/09/2004

 

 

Категорія: Міжнародна співпраця | Додав: vpu (14.01.2015)
Переглядів: 641 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



HTML5 Chatroom powered by Minnit Chat