Меню сайту
Translate this site to:
Поділитися у:
Дані авторизації
Вітаємо Вас, Гість

Зарєструватися

Увійти


IP-адреса:
3.235.105.97

Інтернет браузер:
, ver.:
Електронна заява на вступ
Електронна заява на вступ
Ми в соціальних мережах:
   
3D пошук за тегами
Пошук по сайту
Календар
Сьогодні П'ятниця,
25.09.2020, 22:06
«  Вересень/Сентябрь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Мапа НПЦ України
Інтерактивна карта навчально-практичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти України
Корисні посилання
Сайти пошуку роботи
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

  Одна з головних проблем нашого часу – це розвиток численних залежностей. Звичайно, різні залежності супроводжують всю людську історію. У психології їх називають адикціями.

  Розпізнати їх досить просто: якщо ви бачите людину, у якої певна мета перетворюється на надцінність, заради якої людина готова зробити все що завгодно, аж до вчинення насильства – це означає, що перед вами якраз людина, що знаходиться в такому стані. Але, саме сьогодні з’явилося безліч додаткових факторів, що сприяють їх появі.

  Справа в тому, що психологічна залежність може бути по-справжньому небезпечною для оточуючих. Скажімо, якщо її предметом є зброя, то людина, яка занадто прив’язана до неї, може травмувати іншу людину. Так як залежність призводить до помутніння свідомості, то людина може просто не усвідомлювати свої дії.

  Ще одним прикладом небезпечної для оточуючих залежності є ігрова. У такому стані людина зазвичай змінює свої інтереси, все її життя починає обертатись навколо гри, вона виявляє готовність зробити заради неї все і просто більше не може зупинитись.

  Не дивлячись на фізіологічну природу психологічних залежностей, починаються вони завжди через психологічні проблеми. Але, часто і без медикаментозної допомоги не обійтися.

  Варто відзначити, що адикція може не нести шкоди нікому, окрім хворого. Через що близькі можуть просто не помічати проблеми, списувати все на особливості характеру. Але, насправді людина з, такого роду залежністю, вимагає допомоги, адже все може закінчитися проблемами зі здоров’ям, як фізичним, так і психічним.

  Прикладом саме такої психологічної залежності, яку рідко сприймають в якості хвороби, є трудоголізм. Причиною трудоголізму є хвороблива фіксація на досягненні успіху і визнання. Хворий просто тікає від реальності, через постійну роботу. В кінцевому рахунку, людина опиняється в глухому куті. Винятком буває тільки терапевтичний трудоголізм колишніх наркоманів.

  Інтернет-залежність останнім часом стає проблемою не тільки дорослих, а й дітей, причому навіть самого раннього віку. Не встигнувши піти до школи, малюк вже освоює всесвітню павутину, а батьки, замість прийняття відповідних заходів, радіють тому, що дитина їх не турбує.

  Виникнення подібної залежності пояснюється підвищеною цікавістю і величезним інтересом до нової інформації. Однак проблема полягає не в тому, що людина багато читає і дізнається, а в тому, що вона перестає спілкуватися з однолітками, і соціальна адаптація порушується, зростає невпевненість у собі при живому спілкуванні, втрачаються комунікативні навички та вміння обґрунтовувати свої думки самостійно, виникають проблеми в сім’ї та найближчому оточенні, з друзями, товаришами, колегами.

  Психологічні залежності можна перераховувати та перераховувати. Вони можусь стосуватись як інтернету, так і предметів, людей, їжі, спорту, наркотичних речовин. Будь-яка залежність – є адикцією, не є нормою та призводить до дезадаптації, деградації особистості.

Деякі поради у боротьбі з психологічними залежностями:

  Психологічна залежність – не вирок і з нею можна боротися. Для прикладу візьмемо психологічну залежність від інтернету (актуальна тема для нашого часу, правда?). З цим, можливо, зіштовхнулись саме ви, або хтось з ваших близьких чи знайомих, тому прості поради можусь завжди стати в пригоді!

  1. Скорочуйте час, який ви проводите в інтернеті.

  Легко сказати, але важко зробити, здасться на перший погляд, чи не так? Проте не все так погано! Поставтесь до цього як до, такого-собі, квесту, який перевіряє вашу силу волі, візьміть себе на «слабо». Така порада підійде для людей азартних, які люблять проходити певні «місії» та квести, деякі ж відразу здадуться, пояснюючи це тим, що всі ці квести – дитяча забавка.

  Тому для таких серйозних людей є наступна порада: заведіть щоденник, де буде прописаний ваш розпорядок дня та час відведений на інтернет. Створіть певний графік. Звернуть увагу, що цього часу повинно бути не більше декількох годин на день і частина з них на використання інтернету для корисних речей та конкретних цілей: роботи, навчання, пошук корисної інформації, книжок, фільмів, музики.

  Після виконання квесту, або точного дотримання графіку – похваліть себе.

  1. Залучіть родичів та друзів, які допомагали б вам позбавитись від залежності.

  Зазвичай, залежні люди, досить агресивно реагують на зауваження та поради близьких, якщо це стосується їх залежності, тому важливо попередити родичів, що їх роль повинна бути не в тому, щоб відбирати комп’ютер, блокувати інтернет, а саме відволікати та займати вас іншими справами з реального світу. Зацікавлювати у вході в реальний світ та поступовому виході зі світу віртуального.

  1. Згадайте своє старе хобі, або ж знайдіть нове.

  Даю гарантію, що хоч якась улюблена справа, до того, як ви «підсіли» на інтернет (або ще що-небудь), у вас точно була! Чи то малювання, складання віршів, прогулянки на свіжому повітрі, спорт, читання книжок, спів, драматичні гуртки, фотографування. Якщо, все ж таки, ні, то спробуйте! Ви точно знайдете щось цікаве, щось до душі. Зовсім не важливо, якщо вам здається, що у вас немає таланту, якщо це приносить задоволення – робіть для себе і не зважайте ні на що, а майстерність приходить з часом.

  1. Почитайте літературу та зрозумійте всю серйозність проблеми психологічних залежностей.

  Проблема насправді існує, але вона не є такою, з якою не можна було б впоратись! Тому бажаю вам сил та терпіння!

  За підтримкою ви можете звернутись особисто до практичного психолога училища.
HTML5 Chatroom powered by Minnit Chat