Меню сайту
Поділитися у:
Дані авторизації
Вітаємо Вас, Гість

Зарєструватися

Увійти


IP-адреса:
3.145.8.141

Інтернет браузер:
, ver.:
Ми в соціальних мережах:
   
3D пошук за тегами
Пошук по сайту
Календар
Сьогодні Субота,
20.04.2024, 16:38
«  Квітень/Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Мапа НПЦ України
Інтерактивна карта навчально-практичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти України
Корисні посилання
Сайти пошуку роботи
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація щодо виконання статті 30 ЗУ про освіту
 

План заходів з запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в КЗ "Чернігівське ВПУ"

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

Порядок реагування на доведені випадку булінгу (цькування) в КЗ "Чернігівське ВПУ" та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Протокол з випадків булінгу

Наказ про створення комісії

Телефони гарячих ліній


Корисні посилання щодо теми антибулінгу.

 



  Нормою статті 16 Конвенції ООН про права дитини встановлено, що жодна дитина не може бути об'єктом незаконного посягання на її честь і гідність.

  В Україні право дітей на захист від усіх форм насильства гарантується статтями 28, 52 Конституції України, відповідно до яких ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

  Статтею 10 Закону України «Про охорону дитинства» кожній дитині гарантовано право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності.

  На базі інформаційної кампанії «Викресли булінг» Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розроблено рекомендації про те, як зрозуміти, що дитина зазнає цькування, що робити, щоб запобігти цьому, як батьки можуть підтримати дитину тощо (https://t.me/UAmonogram/9078 або https://www.facebook.com/story.php/?story_fbid=731727249067090&id=100066894640084).



  З метою створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти Міністерством освіти і науки України (далі – МОН) видано наказ від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-20#Text) та створено сторінку на сайті МОН з корисними посиланнями щодо теми антибулінгу https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu


Типи булінгу

Булінг поділяється на шість категорій, деякі з яких є більш очевидними, ніж інші. До них відносяться:

  1. Фізичний булінг
  2. Вербальний булінг
  3. Булінг через стосунки
  4. Кібербулінг
  5. Сексуальний булінг
  6. Упереджений булінг

Фізичний булінг

Фізичний булінг — найочевидніший вид цькування, і саме про нього багато хто думає, коли уявляє собі цей вид агресії.

Фізичний булінг охоплює будь-який напад на тіло людини, включаючи удари, стусани, підніжки або штовхання. Він також може поширюватися на неприйнятні жести руками, крадіжку чи ламання речей жертви.  

Фізичний булінг здійснюється особою або групою осіб, які більші або сильніші за жертву.

Вербальний булінг

Вербальний булінг передбачає використання усних чи письмових слів для образи або залякування жертви. Він включає обзивання, дражнилки й навіть погрози.

Булінг через стосунки

Булінг через стосунки або реляційний булінг, який також називають реляційною агресією або соціальним булінгом, передбачає дії, спрямовані на те, щоб завдати шкоди репутації або стосункам жертви. 

Він може включати в себе приниження жертви на людях, поширення чуток, навмисне виключення її з соціальних ситуацій або ігнорування з боку групи. На відміну від більш відкритих видів булінгу, він є особливо хитрим і підступним, оскільки передбачає соціальні маніпуляції.

Дослідження показують, що дівчата частіше стають жертвами цього виду булінгу, ніж хлопці, але і хлопці, і дівчата однаково схильні бути кривдниками.  

Кібербулінг

Кібербулінг — це цькування, яке відбувається за допомогою електронних пристроїв, таких як комп’ютери, смартфони та планшети. Він може відбуватися через текстові повідомлення, соціальні мережі, додатки або онлайн-форуми та передбачає розміщення або надсилання шкідливого контенту, зокрема повідомлень і фотографій, а також обмін особистою інформацією, що спричиняє приниження.  

Сексуальний булінг

Сексуальний булінг — це знущання в Інтернеті або при особистій зустрічі, які включають сексуальні коментарі або дії, зокрема сексуальні жарти та обзивання, грубі жести, поширення сексуальних чуток, надсилання сексуальних фотографій чи відео, а також торкання чи хапання когось без дозволу.

Упереджений булінг

Упереджений булінг — це цькування в Інтернеті або особисто, яке ґрунтується на расі, етнічному походженні, релігії чи сексуальній орієнтації жертви. Він ґрунтується на стереотипах і часто є наслідком переконання, що деякі люди заслуговують на меншу повагу, ніж інші.

Хоча упереджений булінг вивчено менше, ніж інші види булінгу, дослідження  показують, що представники етнічних та сексуальних меншин частіше піддаються булінгу, ніж їхні однолітки.




Відеоматеріали на тему булінга







Інформаційні джерела
















Батьківство без стресу: посібник для спеціалістів / Т. Журавель Л. Мельник, Г. Романюк та ін. — Київ, 2022. — 176 с.

Попередження насильства в закладах освіти: методичний посібник для педагогічних працівників. Видання друге, доповнене та оновлене. – Київ: Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї», 2020. — 104 с.







HTML5 Chatroom powered by Minnit Chat