Меню сайту
Translate this site to:
Поділитися у:
Дані авторизації
Вітаємо Вас, Гість

Зарєструватися

Увійти


IP-адреса:
3.235.105.97

Інтернет браузер:
, ver.:
Електронна заява на вступ
Електронна заява на вступ
Ми в соціальних мережах:
   
3D пошук за тегами
Пошук по сайту
Календар
Сьогодні П'ятниця,
25.09.2020, 22:19
«  Вересень/Сентябрь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Мапа НПЦ України
Інтерактивна карта навчально-практичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти України
Корисні посилання
Сайти пошуку роботи
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Для дозвілля учнів в позаурочний час в училищі працюють різні гуртки і спортивні секції.
 


Вокальний гурток

 

  Мистецтво вокалу має на меті виховання музичного слуху, музичної пам’яті, почуття ритму, формування музичного мислення. Під час занять учні знайомляться з історією розвитку народної пісні та музики, а також з сучасними музичними творами українських та зарубіжних композиторів зі світовим ім’ям.

  У народній пісні закодовано суспільний ідеал народу, його любов до землі, патріархальну повагу до батьків, священне ставлення до сімейного життя, романтичне звеличення кохання.

  Керівник гуртка знайомить своїх вихованців з циклічними фольклорними творами: колядками, щедрівками, побутовими піснями; вчить аналізувати пісню за її літературно-поетичним змістом, музичними особливостями та стилем її виконання.

  Вокальний спів сприяє координуванню слуху і голосу, розвитку вокально-технічних навичок, гнучкості голосу.

  Керівник гуртка підтримує та заохочує прагнення гуртківців до самостійності у виборі музичних стилів та написанні власних пісень.

  Вихованці гуртка беруть участь у концертах, оглядах художньої самодіяльності, конкурсах.

  Керівником гуртка є Сотнікова Оксана Степанівна, яка у роботі з своїми вихованцями використовує індивідуальний підхід до кожної дитини і за час своєї роботи у ЧВПУ відкрила багато талантів.
 


Гурток Естрадної пісні

 

  Робота гуртка Естрадної пісні є дуже актуальною насьогодні, оскільки сучасна естрадна пісня стала одним з найпопулярніших музичних жанрів. Під час занять у колективі учні отримують необхідні знання у галузі світової та української культури, навички акторського мистецтва, вільного спілкування з аудиторією, уміння досконало володіти своїм голосом.

  Вихованці гуртка знайомляться з кращими зразками світової музичної культури, засвоюють музично-теоретичні знання, формують навички естрадного вокалу, музично-естетичного смаку, розширюють свій світогляд, знаходять нові підходи до колективної імпровізації.

  В колективі займаються учні 15-18 років, які мають відповідні здібності і бажання. При зарахуванні до гуртка у них перевіряються музичний слух, відчуття ритму, грудний і головний регістри.

  Керівник гуртка Сороколат Юрій Миколайович навчає своїх вихованців правильному співу у повному комплексі: звукотворення, ведення звуку, дихання, дикція. Крім того, він працює над чистотою інтонування, вчить легкості, дзвінкості та звукочастотному вібрато, натуральності звучання голосу. Вокальна робота проводиться на доступному музичному матеріалі.

  Перевіркою знань, умінь і навичок учнів є публічні виступи спочатку для друзів, а потім – творчі звіти і концерти, участь у конкурсах і фестивалях.

 

 


Гурток «Мистецтво художнього слова»

 

  Мета і основний зміст роботи:

  • виявлення та заохочення до роботи учнів-любителів та шанувальників декламації, літературного слова, сценічної майстерності;
  • ознайомлення з теорією розвитку ораторського мистецтва з давніх часів до наших днів;
  • практична робота над виконанням прозових та поетичних творів різних жанрів, тематики та спрямування;
  • ознайомлення з основами декламації, залучення учнів до участі у заходах різного рівня;
  • формування любові до художнього слова, ознайомлення з творчістю окремих авторів та видатних виконавців;
  • підготовка ведучих та сценаріїв для літературної частини святкових концертів та відкритих заходів.


  Програма містить два основних розділи: історико-теоретичний та прикладний. Ці аспекти програми дають можливість формування освічених, естетично вихованих людей з творчим потенціалом, сприяють загальному підвищенню ефективності практичної навчально-виховної роботи з учнями.
   Свята та будні
  Основний кістяк гуртка тримається 2-2,5 роки. Кожного року з’являються діти, які вже мають якийсь досвід художнього читання й хочуть продовжити цю роботу, але більшість «новеньких» я запрошую до нашого колективу після огляду художньої самодіяльності першокурсників, коли учні мають змогу виявити свої здібності, про які, іноді, й самі не здогадувалися.

  Для учасників гуртка художнього слова робота починається ще до початку навчального року, коли ми разом готуємо свято до Дня знань.

 


  А потім вони є незмінними ведучими всіх святкових та урочистих заходів протягом року.
  Спочатку створюється сценарій. І хоча складає його керівник гуртка, думки, пропозиції та зауваження виступаючих завжди враховуються.
  Потім починається індивідуальна робота над текстами. Заучування напам’ять – обов’язкова вимога. Інтонаційний малюнок, вміння правильно тримати паузи, логічний наголос, жанрові особливості, передача прямої мови, нарешті дихання, тембр голосу – всі ці моменти, з якими вони знайомляться на теоретичних заняттях, тепер відпрацьовуються на практиці.

 


  Особливо згуртовуються учні під час підготовки різних заходів. Тематика й рівень складності цих заходів різні.
  З останніх хочеться згадати цікаву роботу з відтворення давнього обряду «Водіння кози». Ми не просто показали старовинну слов’янську забаву, ми познайомили наших глядачів із символікою, традиціями, прихованим сенсом зимової обрядовості.

 


  Зовсім іншим за тональністю вийшов урочистий захід з нагоди ушанування героїв Небесної Сотні. І тут учасники гуртка були на висоті. Сумні й героїчні, проникливі й патріотичні вірші звучали зі сцени, примушуючи зал співпереживати емоціям гуртківців.
 


  Найцікавішим та найулюбленішим є Новорічне свято. Ми довго й ретельно готуємо програму. Традиційно, вже багато років поспіль, до Новорічних свят своїми силами ставимо казку. Розподіляємо ролі, імпровізуємо з костюмами, додаємо музичний супровід.
  Цього року казка вийшла з соціально-політичним підтекстом: обираючи хазяйку року, лісові звірі дуже вже нагадували депутатів, які страшенно прагнуть до влади. І знову, учням вдалося передати характери, бути переконливими у своїх сподіваннях на перемогу добра.

 


  Підготовка до свята згуртовує учнів, вони ходять на репетиції із задоволенням, а потім ще довго переживають і обговорюють свій виступ.
  Найбільшою останньою нашою роботою стала літературно-музична композиція «З любов’ю в серці», побудована на виконанні віршів про кохання українських та зарубіжних поетів.

 


  На заході звучали вірші про кохання Ф. Петрарки, В. Симоненка, Р. Рождественського, Р.М. Рільке, О. Пушкіна, Л. Костенко, В. Стуса, Лесі Українки у виконанні учнів Савчука Юрія, Штупуна Євгенія, Палія Дмитра, Дубини Ярослава, Язової Валерії.
  Поетична композиція «Діалоги про кохання» у виконанні Ручко Оксани та Квілітаіа Сергія не залишила нікого байдужим.

 


  Усіх зворушила історія Мавки і Лукаша у виконанні Шульги Дар’ї, Пономаря Романа та Бобровицького Дмитра.
 


  А нерозділене кохання Тетяни Лариної до Євгенія Онєгіна, через прочитання листів у формі діалогу, у виконанні Язової Валерії та Ярослава Білька викликало шквал емоцій у залі.
 


  Наших ведучих і артистів знають і цінують і в Навчально –методичному центрі профтехосвіти у Чернігівській області. Вже декілька років поспіль їх запрошують на різні заходи обласного рівня, де вони незмінно демонструють художній смак та достойний рівень підготовленості.
 


  У травні, майже щороку, наші  учні беруть участь у обласному  конкурсі читців. За ці роки ми готували й просто вірші, і прозу, і діалоги, й інсценізовані уривки з п’єс. Неодноразово наші гуртківці ставали переможцями у різних номінаціях. Останнього разу це був літературно-музичний фестиваль «Подорож літературною Європою», на якому учасник гуртка «Мистецтво художнього слова» Владислав Юда, виконавши композицію з віршів П.Верлена «Осінній настрій», досить цікаво й атмосферно передав дух французької символістської поезії і став переможцем відразу у двох номінаціях «Краще виконання поетичного твору» та «Створення образу», довівши, що нашим учням під силу й такі складні виклики.
 


  Крім того, гуртківці – наші перші помічники у проведенні виховних годин, тижнів гуманітарних дисциплін, позаурочних заходів. 
  Бажаємо всім учасникам гуртка наснаги, творчих успіхів, щасливого майбутнього і запрошуємо всіх, хто хоче спробувати свої сили в якості виконавців літературних творів до нашого колективу!

 

 Гурток «Журналіст»


  Наука та засоби масової комунікації здійснюють доцільний вплив лише в тому випадку, коли люди не тільки сприймають інформацію, критично ставляться до неї, а ще й грамотно працюють з нею, тобто за умов формування медіакомпетентності та інформаційної культури особистості.
  Тому так важливо мотивувати учнівську молодь до самовизначення і духовного зростання, підготовки до активної професійної та громадської діяльності, досягнення успіху в житті. З цією метою і було створено у нашому училищі гурток «Журналіст».
  На заняттях гуртка діти вивчають та досліджують питання розвитку суспільства та людини в суспільно-політичній, соціальній, правовій, економічній, культурно-духовній сферах, знайомляться з головними чинниками науково-дослідницької роботи, поглиблюють соціальні та культурологічні знання, засвоюють навчальний матеріал засобами самостійної, індивідуальної, диференційованої практичної роботи, набувають умінь і навичок в усіх видах науково-дослідницької діяльності, набувають цілісної системи прикладних особистісно-життєтворчих, соціалізуючих, комунікативних, інтелектуально-інформаційних вмінь і навичок оцінювання суспільних явищ і процесів, дослідження суспільних проблем, пропонування способів їх розв’язання, аналізу та оцінювання суспільних явищ, процесів і тенденцій у державі та світі, здійснення самостійного пошуку у різних видах джерел інформації про життя суспільства і людини в ньому.
  В основу навчання в гуртку покладено науково-комунікативний метод, що забезпечує ефективне засвоєння норм сучасної української літературної мови, засобів масової комунікації та практичне їх застосування через дослідницьку зорієнтованість навчально-наукової діяльності від невеликого за обсягом реферативного огляду наукової проблеми до подальшого поглибленого аналізу її у межах виконання науково-дослідницької роботи та проведення самостійних наукових досліджень і захисту науково-дослідницьких робіт.
  На заняттях гуртка діти мають змогу розвивати найголовніші вміння і навички з журналістської творчості: знаходити інформацію, відбирати факти та аналізувати, систематизувати інформацію та оформляти в тексти певних жанрів, аналізувати та висловлювати власну думку щодо публіцистичних матеріалів журналістів.

У роботі гуртка перевага надається лекції, практичному заняттю, індивідуальній роботі.
 

Практикуємо зустрічі за «круглим столом», де вчимося спілкуватися у форматі ефіру. 
 

Газета «Час і життя», що випускається силами гуртківців, є вісником, що забезпечує юним кореспондентам вільне висловлювання своїх думок, показ свого ставлення до проблем, що їх хвилюють.
 

Гуртківці поповнюють повідомленнями про події в училищі сайт ДПТНЗ «ЧВПУ».
 

Гуртківці освоюють основи роботи в Microsoft Office Publisher та PowerPoint, а зокрема створення у програмі макету видання та презентації.


Передбачені творчі зустрічі з письменниками, митцями, людьми різних професій; екскурсії тощо.

 


Краєзнавчий гурток «Джерело»

 

  В нашому навчальному закладі працює історико-краєзнавчий гурток «Джерело». Робота гуртка спрямована на вивчення історії Чернігівщини. Значення краєзнавчої роботи важко переоцінити, оскільки вона дає змогу вивчити історичний шлях суспільства з найдавніших часів до наших днів, зберегти та примножити культурне надбання нації, сприяє формуванню у сучасного покоління гордості за наш край, багатий важливими подіями, колоритними історичними постатями, зразками древньої культури, духовно-моральними цінностями, працьовитими і талановитими людьми. 
  Чернігівщина має неповторний краєзнавчий образ та туристичний потенціал. Вміння бачити на загальнолюдському фоні своєрідність свого краю є одним із головних завдань гуртка.
  Наші учні кожного року беруть участь у краєзнавчій експедиції «Моя Батьківщина – Україна», що надає безцінний досвід та розвиває творчий потенціал.

 


  Гуртківці за свою працю нагороджуються почесними грамотами. Кожне заняття – це щось нове та невідоме: це і робота з джерелами, з різноманітною літературою, екскурсії до пам'ятних місць та різноманітні дослідження.
 


  Ми завжди раді вітати в нашому дружньому колективі.
 

 


Гурток з волейболу

 

  Протягом багатьох років поспіль в училищі працює гурток з волейболу. Це один з найбільш захоплюючих і масових видів спорту.

  Щоб грати в волейбол, потрібно вміти швидко бігати, миттєво змінювати напрямок, високо стрибати, володіти силою, спритністю і витривалістю.

  Учні із задоволенням відвідують гурток. Кожен гравець команди відповідально ставиться до занять, де крім спортивних навиків, пропаганди здорового способу життя, багато уваги приділяється вихованню дисциплінованості, відповідальності і цілеспрямованості в досягненні мети. Команда ЧВПУ з волейболу неодноразово займала призові місця та захищала спортивну честь училища. Так, в 2014-2015 н.р. команда ЧВПУ зайняла І місце серед юнаків в заліку ХХХІІ Спартакіади ПТНЗ і взяла участь у відкритому чемпіонаті м.Чернігова з волейболу серед молодіжних команд у «групі Б», де виборола І місце. Керівник гуртка: Павленко Ганна Іванівна.


 Гурток з футболу
 

  Гурток з футболу працює з моменту заснування навчального закладу і є одним з найбільш відвідуваних. Основна мета роботи - формування фізичного, духовного та соціального здоров'я учнів; розвиток основних фізичних якостей; навчання техніці рухових дій; підвищення рівня фізичної підготовки учнів, опанування ігровими навичками футболу. Керівник гуртка, викладач вищої категорії, Забара В.М. включив до змісту навчального матеріалу теоретичну, спеціальну фізичну, техніко-тактичну та інтегральну підготовку.
 

 

 


  Учні гуртка постійно беруть участь у різноманітних турнірах з футболу, мініфутболу та футзалу. Проводиться велика кількість товарискіх зустрічей з командами навчальних закладів міста Чернігова та області, що сприяє досягненню високих спортивних результатів гуртківців. За останні три роки футбольна команда училища посіла два перших та одне друге місце в обласній Спратакіаді серед учнів ПТНЗ.
 


HTML5 Chatroom powered by Minnit Chat