Меню сайту
Дані авторизації
Вітаємо Вас, Гість

Зарєструватися

Увійти


IP-адреса:
18.232.55.175

Інтернет браузер:
, ver.:
3D пошук за тегами
RSS
Пошук по сайту
Календар
Сьогодні Понеділок,
20.01.2020, 00:51
«  Січень/Январь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Поділитися у:
Погода
Мапа НПЦ України
Інтерактивна карта навчально-практичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти України
Корисні посилання
Сайти пошуку роботи
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Для дозвілля учнів в позаурочний час в училищі працюють різні гуртки і спортивні секції.

 

Вокальний гурток

 

  Мистецтво вокалу має на меті виховання музичного слуху, музичної пам’яті, почуття ритму, формування музичного мислення. Під час занять учні знайомляться з історією розвитку народної пісні та музики, а також з сучасними музичними творами українських та зарубіжних композиторів зі світовим ім’ям.

  У народній пісні закодовано суспільний ідеал народу, його любов до землі, патріархальну повагу до батьків, священне ставлення до сімейного життя, романтичне звеличення кохання.

  Керівник гуртка знайомить своїх вихованців з циклічними фольклорними творами: колядками, щедрівками, побутовими піснями; вчить аналізувати пісню за її літературно-поетичним змістом, музичними особливостями та стилем її виконання.

  Вокальний спів сприяє координуванню слуху і голосу, розвитку вокально-технічних навичок, гнучкості голосу.

  Керівник гуртка підтримує та заохочує прагнення гуртківців до самостійності у виборі музичних стилів та написанні власних пісень.

  Вихованці гуртка беруть участь у концертах, оглядах художньої самодіяльності, конкурсах.

  Керівником гуртка є Сотнікова Оксана Степанівна, яка у роботі з своїми вихованцями використовує індивідуальний підхід до кожної дитини і за час своєї роботи у ЧВПУ відкрила багато талантів.

 

Ансамбль народних інструментів

 

  Цей гурток має свою історію в ЧВПУ, оскільки працює в училищі вже не перший рік. Метою даного гуртка є музичне навчання, формування і розвиток художнього смаку оркестрантів, основане на вивченні творів українських та зарубіжних композиторів.

  В процесі вивчення п’єс учні знайомляться з короткими біографіями і особливостями творчого шляху композиторів.

  Керівник гуртка Грицан Інна Василівна під час занять намагається створити ділову, творчу атмосферу, вміло підбирає репертуар, враховуючи бажання самих оркестрантів до вивчення того чи іншого музичного твору. Вихованцям з перших днів роботи прищеплюються навички серйозного та вдумливого ставлення до роботи над музичними творами, керівник постійно працює над удосконаленням і підвищенням виконавчої майстерності своїх учнів.  Вихованці гуртка демонструють свої досягнення під час концертів і свят, які протягом року проводяться в ЧВПУ.

 

Гурток Естрадної пісні

 

  Робота гуртка Естрадної пісні є дуже актуальною насьогодні, оскільки сучасна естрадна пісня стала одним з найпопулярніших музичних жанрів. Під час занять у колективі учні отримують необхідні знання у галузі світової та української культури, навички акторського мистецтва, вільного спілкування з аудиторією, уміння досконало володіти своїм голосом.

  Вихованці гуртка знайомляться з кращими зразками світової музичної культури, засвоюють музично-теоретичні знання, формують навички естрадного вокалу, музично-естетичного смаку, розширюють свій світогляд, знаходять нові підходи до колективної імпровізації.

  В колективі займаються учні 15-18 років, які мають відповідні здібності і бажання. При зарахуванні до гуртка у них перевіряються музичний слух, відчуття ритму, грудний і головний регістри.

  Керівник гуртка Сороколат Юрій Миколайович навчає своїх вихованців правильному співу у повному комплексі: звукотворення, ведення звуку, дихання, дикція. Крім того, він працює над чистотою інтонування, вчить легкості, дзвінкості та звукочастотному вібрато, натуральності звучання голосу. Вокальна робота проводиться на доступному музичному матеріалі.

  Перевіркою знань, умінь і навичок учнів є публічні виступи спочатку для друзів, а потім – творчі звіти і концерти, участь у конкурсах і фестивалях.

 

 

 

Гурток Художнього читання

 

  Мета і основний зміст роботи:

виявлення та заохочення до роботи учнів-любителів та шанувальників декламації, літературного слова, сценічної майстерності;

ознайомлення з теорією розвитку ораторського мистецтва з давніх часів до наших днів;

практична робота над виконанням прозових та поетичних творів різних жанрів, тематики та спрямування;

ознайомлення з основами декламації, залучення учнів до участі у заходах різного рівня;

формування любові до художнього слова, ознайомлення з творчістю окремих авторів та видатних виконавців;

підготовка ведучих та сценаріїв для літературної частини святкових концертів та відкритих заходів.

  Програма містить два основних розділи: історико-теоретичний та прикладний. Ці аспекти програми дають можливість формування освічених, естетично вихованих людей з творчим потенціалом, сприяють загальному підвищенню ефективності практичної навчально-виховної роботи з учнями.

  Свята та будні

  Основний кістяк гуртка тримається 2-2,5 роки. Кожного року з’являються діти, які вже мають якийсь досвід художнього читання й хочуть продовжити цю роботу, але більшість «новеньких» я запрошую до нашого колективу після огляду художньої самодіяльності першокурсників, коли учні мають змогу виявити свої здібності, про які, іноді, й самі не здогадувалися.

  Для учасників гуртка художнього слова робота починається ще до початку навчального року, коли ми разом готуємо свято до Дня знань.

  А потім вони є незмінними ведучими всіх святкових та урочистих заходів протягом року.

  Спочатку створюється сценарій. І хоча складає його керівник гуртка, думки, пропозиції та зауваження виступаючих завжди враховуються. 

  Потім починається індивідуальна робота над текстами. Заучування напам’ять – обов’язкова вимога. Інтонаційний малюнок, вміння правильно тримати паузи, логічний наголос, жанрові особливості, передача прямої мови, нарешті дихання, тембр голосу – всі ці моменти, з якими вони знайомляться на теоретичних заняттях, тепер відпрацьовуються на практиці.

  Особливо згуртовуються учні під час підготовки різних заходів. Найцікавішим та найулюбленішим є Новорічне свято. Ми довго й ретельно готуємо програму. Традиційно, вже багато років поспіль, до Новорічних свят своїми силами ставимо казку. Розподіляємо ролі, імпровізуємо з костюмами, додаємо музичний супровід.  То Шерлок Холмс з доктором Ватсоном шукають Снігуроньку, яка заблукала в дорозі; то Солоха з Чортом намагаються зірвати свято – і тільки сильне бажання учня ВПУ розвіює злі чари, повертаючи зорі на небо, а свято у зал;  то ображена Баба Яга змагається зі Снігуркою за право бути хазяйкою Новорічного балу.

  Крім головного дійства, готуємо ще декілька невеличких сценок, щоб всі члени гуртка могли спробувати свої сили, реалізуватися. Зазвичай, така підготовка згуртовує учнів, вони ходять на репетиції із задоволенням, а потім ще довго переживають і обговорюють свій виступ.

  До Жіночого Дня ми з гуртківцями готуємо багато ліричних віршів, щоб привітати і  викладачів, і дівчат. Створюємо літературно-музичні композиції, супроводжуємо їх презентаціями.

  У квітні у нас найвідповідальніший період. Ми готуємо великий захід обласного рівня в рамках огляду виховної роботи. Це, зазвичай, тематичний захід: літературно-музична композиція, виступ агітбригади або фестиваль на актуальну тему. Минулого року, наприклад наш гуртківець репрезентував свою професію та наше училище на конкурсі «Учень року», де в якості свого захоплення виконував композицію «Реквієм».

  У травні, майже щороку, наші  учні беруть участь у обласному  конкурсі читців. За ці роки ми готували й просто вірші, і прозу, і діалоги, й інсценізовані уривки з п’єс. Найвдалішими роботами можна вважати діалог Тетяни та Онєгіна, уривок з «Тараса Бульби», інсценізацію казки Філатова «Про Федота-стрільця ».

  В кінці навчального року ми з учасниками гуртка  готуємо урочистий випускний. Це підсумкова робота, яка завжди показує, як подорослішали наші артисти, чому навчилися, якого досвіду набули.

  Крім того, гуртківці – наші перші помічники у проведенні виховних годин, тижнів гуманітарних дисциплін, позаурочних заходів.

 

  Поетична сторінка

  Іноді до нас приходять учні , які й самі пишуть вірші. Так, Євгенія  Коніщева, учениця гр. Д15, охоче поділилася своїм захопленням: вона складає не тільки вірші, а й справжні п’єси для лялькового театру і, навіть, пісні. Так, до початку навчального року Женя склала пісню про наше училище:

 

В славетному місті Чернігів,

На річці, що зветься Десна,

Є вище училище, де ми

Здобудем корисні знання.

 

Приспів:

Щоб потім могли ми сміливо

Життєвою стежкою йти,

І місце в великому світі

Своє неодмінно знайти.

 

Не просто студенти, а друзі,

Усі ми, неначе сім’я.

Учитель, як батько і мати,

Турботою нас зігріва.

 

Так хай же дзвінок пролунає, 

За парти знов сядемо ми.

В цих стінах бажаю здобути

Усім нам коштовні скарби.

 

  Дівчина має вже серйозні поетичні здобутки, її майстерність зростає, і доказ цьому - твір, складений під враженням трагічних подій в Україні.

 

Ось настала мить свободи, задзвонили дзвони,

Покотилися новини за високі гори.

Заспівав і соловейко у гаю далеко,

Біля білої хатини в’є гніздо лелека.

 

Все б, здавалося, чудово. В земля радіє –

Чомусь тільки неспокійно вітер полем віє.

Не минуло півстоліття, як настало лихо,

Підступило до оселі дуже-дуже тихо.

 

І нащадків безневинних катувати стали

Все за те, щоб ті тихенько сіли і мовчали.

Кращу долю для народу панство вибирає,

Бо що краще, а що гірше, наче ліпше знає.

 

Не стерпіли вільні люди: «»Роти закривати?!

Не ідіть з чужим уставом  до чужої хати!

Ми свободу не для того відстоять зуміли,

Щоб на рідній батьківщині до землі клонили.»

«Як ви смієте казати ці слова на пана?

Як не будете мовчати, буде в серці рана!»

І за слово,вільне слово люди поплатились,

І батьки, і навіть діти гірко зажурились.

 

Знов за волю, за Вкраїну полягли тілами –

І літають сто невинних попід небесами.

«Це ви так людей за слово в рай повідправляли?»

Не стерпіли вільні люди – і катів прогнали.

 

Та не знали бідолахи – лихо не минуло,

Рідну землю тишком-нишком воно проковтнуло.

Вже не діють там порядки нашої Вкраїни –

«По закону» відірвали шматок України.

 

І, здавалося, на цьому закінчились муки,

Але знову простяглися загребущі руки.

«Та удруге вам не вдасться просто відкусити,

Як не військом, то руками будем боронити!»

 

Боронили Україну своїми тілами,

Та літають тепер вільні попід небесами.

Вороженьки полякались і втекли додому:

«Зазіхати на Вкраїну не дамо нікому!»

 

Краєзнавчий гурток «Джерело»

 

  Знання людиною свого родоводу, історії свого народу — це такий компонент цивілізації, який і робить людину власне людиною. Тому саме краєзнавству в наш час належить важлива роль у вихованні учнівcької молоді. Активна участь учнів у краєзнавчій роботі сприяє їх громадському і духовному розвитку, формуванню інтелектуального потенціалу України.

  Тому дотримуючись «Концепції національного виховання» у 2014 році в нашому училищі було створено гурток «Джерело».

  Заняття в гуртку мають на меті поглиблення знань учнів, розширення їх кругозору, виховання загальнолюдських, християнських цінностей, формування громадян незалежної демократичної держави, сповнених національної гідності та поваги до інших народів.

  Гуртківці вивчають історію та культуру свого міста (області), пам'ятники архітектури, мистецтва, археології, усної народної творчості.

  Програма передбачає проведення навчальних екскурсій, туристських прогулянок та подорожей, вивчення народних традицій, проведення пошукових експедицій відповідної тематики.

  Так зокрема у 2014 – 2015 начальному році гуртківці брали участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді «А ми тую славу збережемо». Представлена на перший етап обласного конкурсу пошуково – дослідницька робота на тему: «Ми пам’ятаємо війни роки», була відзначена грамотою.

  До другого етапу конкурсу гуртківцями підготовлена пошуково – дослідницька робота на тему: «Герої з мого краю», яка також була відзначена грамотою.

  Учні відвідують вдома ветеранів Великої Вітчизняної війни Кузнєцова Герарда Олексійовича та Ірху Миколу Степановича, які залюбки діляться спогадами про роки війни.

  Допомагали в організації зустрічі учнів з ветераном Великої Вітчизняної війни Кузнєцовим Герардом Олексійовичем в стінах училища.

  Провели екскурсію до селища Михайло-Коцюбинське, малу Батьківщину трьох Героїв Радянського Союзу - Степана Одноворченка, Якова Руденка та Костянтина Шкаруби, які прославилися мужністю та геройськими вчинками, захищаючи Батьківщину на фронтах Великої Вітчизняної війни.

  Проводимо екскурсії містом: на древній Вал, Болдині гори, Чорну могилу, пам’ятні місця та інші.

  Гуртківці працюють з архівними джерелами, відшукують цікаві матеріали в мережі Інтернет.

  Вивчають літературу з історії рідного краю.

  Жваво проходять «Години цікавих повідомлень», перегляди документальних фільмів з історії Чернігова та Чернігівщини з подальшим їх обговоренням.

  Краєзнавство всебічно розвиває учнів, прищеплює їм уміння дивитися на світ очима дослідника.

 

Гурток з волейболу

 

  Протягом багатьох років поспіль в училищі працює гурток з волейболу. Це один з найбільш захоплюючих і масових видів спорту.

  Щоб грати в волейбол, потрібно вміти швидко бігати, миттєво змінювати напрямок, високо стрибати, володіти силою, спритністю і витривалістю.

  Учні із задоволенням відвідують гурток. Кожен гравець команди відповідально ставиться до занять, де крім спортивних навиків, пропаганди здорового способу життя, багато уваги приділяється вихованню дисциплінованості, відповідальності і цілеспрямованості в досягненні мети. Команда ЧВПУ з волейболу неодноразово займала призові місця та захищала спортивну честь училища. Так, в 2014-2015 н.р. команда ЧВПУ зайняла І місце серед юнаків в заліку ХХХІІ Спартакіади ПТНЗ і взяла участь у відкритому чемпіонаті м.Чернігова з волейболу серед молодіжних команд у «групі Б», де виборола І місце. Керівник гуртка: Павленко Ганна Іванівна.

 

Гурток з кульової стрільби

 

  Мета гуртка – дати знання учням з вогневої підготовки, провести теоретичну, технічну, психологічну та фізичну підготовку юнаків до виконання завдань курсу стрільб, виховувати в учнів якості та властивості характеру потрібні воїну – захиснику Вітчизни.

  Заняття з кульової стрільби дають можливість юнакам допризовного та призовного віку підготуватися до служби у Збройних Силах України, сформувати позитивне ставлення до майбутньої військової діяльності, допомогти у виборі військової спеціальності.

  Керівник гуртка: Забара Валентин Михайлович

 

Гурток з настільного тенісу

 

  Гурток працює з 1998 року.

  Метою гуртка є розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості дітей.

  Мета настільного тенісу реалізується шляхом застосування комплексного підходу до розв’язання навчальних, оздоровчих і виховних завдань:

– формування знань щодо функціональної спрямованості фізичних вправ, їх ефективного використання для зміцнення здоров’я, проведення активного відпочинку та здорового способу життя;

– набуття знань з настільного тенісу, гігієни, навичок самостійних занять фізичними вправами, координації постави, профілактики травматизму та надання першої допомоги;

– розвиток сили, швидкості, витривалості, гнучкості й швидкісно-силових та координаційних здібностей;

– виховання індивідуальних морально-вольових і психологічних якостей особистості.

  Керівник гуртка – Павленко С.М., викладач вищої категорії.

  Найкращі результати – І місце в обласній спартакіаді ДПТНЗ


 

  Переможці обласної спартакіади ДПТНЗ 1999 – 2000 років

 

Гурток з пауерліфтингу

 

  Заняття у гуртку сприяють розвитку фізичних якостей і здібностей, вдосконаленню функціональних можливостей організму, зміцненню здоров’я, розвитку витривалості, сприяють загартуванню організму, залучають учнів ЧВПУ до здорового способу життя.          Юнаки із задоволенням відвідують тренування, беруть участь у змаганнях за програмою Обласних спартакіад серед учнів ПТНЗ.

  Збірна команда училища з пауерліфтингу – багаторазовий чемпіон Обласних спартакіад. Серед вихованців гуртка багато спортсменів, майстрів спорту, кандидатів у майстри спорту, розрядистів, серед яких – Сергусь Дмитро, який є рекордсменом України у становій тязі з результатом 220 кг у ваговій категорії до 75 кг. Керівник гуртка: Лапко Юрій Михайлович